Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

100-lecie OSP Grębków

Utworzono dnia 19.09.2022

W dniu 17 – 18 września 2022 jubileusz 100-lecia świętowali  strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębkowie. Całość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych                      i pododdziałów przy budynku ZGK w Grębkowie. Następnie zebrani w asyście orkiestry dętej OSP z Liwa przeszli ulicami Grębkowa do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez ks. kan. Krzysztofa Pawelca, byłego proboszcza naszej parafii oraz ks. kan. Andrzeja Biernata, duszpasterza strażaków w diecezji siedleckiej. Przed rozpoczęciem Eucharystii delegacja strażaków złożyła kwiaty i znicze w krypcie przy grobie ks. kan. Stanisława Kaweckiego, proboszcza naszej parafii i pierwszego prezesa OSP  w Grębkowie. Po zakończonej modlitwie wszyscy na czele z Orkiestrą Dętą OSP Liw, pocztami sztandarowymi i pododdziałami strażaków przeszli pod strażnicę, gdzie poświęcono pamiątkową tablicę i odrestaurowany pierwszy dzwon, zrobiony z połowy butli tlenowej. Następnie uroczystości przeniosły się na plac w centrum Grębkowa. Tam wręczono odznaczenia i dyplomy uznania wyróżnionym strażakom oraz poświęcono nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Potem głos zabrali zaproszeni goście.

18 września  to część artystyczno- kulturalna, która odbyła się na ulicy Północnej. Imprezę rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie.                              Na scenie wystąpili m.in.  Sterdyniacy, Stara Kuźnia, Góralska Hora i MR. Max & Casandra. Organizatorzy postarali się aby każdy miał coś dla siebie mimo niesprzyjającej aury. Swoje stoiska wystawili: KRUS (oddział Węgrów), strażacy z KPPSP w Węgrowie, Nadleśnictwo Siedlce, Wojska Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenie „Grębkowianie”, KGW z Wierzbna, OSP z Leśnogóry przygotowała grochówkę, Topaz – stoisko grilla oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Każdy kto odwiedził nasze stoisko mógł wybrać sobie książkę i zabrać ją do domu bez konieczności zwrotu w ramach akcji „Uwolnij książkę! Weź przeczytaj, podaj dalej”. Na stoisku swoje książki prezentowała Ewa Szadyn, autorka ostatniej publikacji „Rok pozytywnych myśli Czarownicy Ewki”, pozycję można było nabyć wraz z autografem. Dużym powodzeniem cieszyły się tatuaże dla dzieci oraz malowanie buziek, balonikowe zwierzaki, odwiedzający nasze stoisko mogli wziąć udział w konkursach : wiedzy o Straży Pożarnej oraz wykonać samodzielnie kask strażacki. Dla każdego odwiedzającego imprezę OSP czekało coś miłego, na zakończenie oficjalnych uroczystości odbył się pokaz sztucznych ogni.

Jeszcze raz z okazji jubileuszu 100-lecia dziękujemy za trud włożony w wykonywanie pożytecznej i zaszczytnej misji, życzymy, aby służba drugiemu człowiekowi była źródłem osobistej radości i społecznego uznania. Drodzy strażacy dziękujemy za wieloletnią współpracę i wsparcie

Zobacz galerię

Utworzono dnia 19.09.2022, 11:57

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 178

W poprzednim miesiącu: 277

Wszystkich: 16846

Dołącz do nas na Facebooku