Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowości GBP

Czcionka:

 

 

Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci.
Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć swoją przyszłość.
Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna została w domu, zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą; druga wyruszyła w świat i została słynną fotoreporterką. Kiedy ukochany ojciec ciężko zachoruje, obie siostry wraz nieakceptującą córek Anyą Whitson znajdą się przy nim. Nawet w tak ciężkich chwilach, matka jest wobec nich zimna i obojętna. Ojciec przed śmiercią wymusza na niej obietnicę: żona ma opowiedzieć córkom bajkę, którą zaczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Tym razem ma dokończyć.
Opowieść, którą usłyszą od matki, okaże się zaskakująca. Jest to historia wielkiej, wieloletniej miłości, która zaczęła się w mroźnym Leningradzie czasów drugiej wojny światowej, a finał znajdzie na współczesnej Alasce. Nina wręcz obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wyjdą sekrety które wstrząsną całą rodziną.

 

Wszyscy pragnęliśmy miłości

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ZAKAZANYM UCZUCIU W MROCZNYCH CZASACH. O TRUDNYCH WYBORACH, WINIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM O WYBACZANIU I WIELKIEJ SILE MIŁOŚCI.

Przypadkowe spotkanie Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej wiosną 1939 roku uruchamia lawinę dramatycznych zdarzeń. Ona jest „Irką od biednych”, wrażliwą na każde nieszczęście, on – Żydem, dla którego jedynym ratunkiem jest kryjówka po aryjskiej stronie.

Irena, wbrew rodzinie, ratuje Emila. Ich związek zmienia życie najbliższych im osób. Zwrotnica losu zostaje nieodwracalnie przestawiona.

Irena chciała czynić dobro, dlaczego więc powojenne życie jej i ocalonego Emila toczy się w smudze smutku?

Dlaczego rodzina zerwała z nimi kontakt? Co kryło się pod zwrotem „to nie jest temat do rozmów”, często powtarzanym przez Sadowińskich?

Jakiś czas później w ręce syna Ireny, Krzysztofa, trafia list z Niemiec. To dopiero początek wstrząsającej i trudnej historii.

Czy Krzysztof rozplącze wszystkie supły losu, czy uda mu się zrozumieć i nie oceniać swoich przodków?

 

 
Szczęśliwa Przystań - Jaszczuk Paweł

Greta Gawor – zawsze zadbana, elokwentna i samodzielna starsza pani – znika bez słowa podczas wycieczki pensjonariuszy Szczęśliwej Przystani. Dokąd zmierza i jaką skrywa tajemnicę? Czy uda się ją sprowadzić do ośrodka? Nieobecność Grety wzbudza spore emocje i staje się pretekstem do rozmów o przeszłości w gronie pensjonariuszy. Wkrótce okazuje się, że każdy z nich chowa jakiś sekret i wyjątkową historię.

"Szczęśliwa Przystań" to opowieść o namiętności życia, która nie gaśnie mimo upływu lat. Wraca we wspomnieniach i snach. Pojawia się też w codziennym doświadczaniu miłości, pożądania, zazdrości i gniewu ludzi, których starość i samotność skazały na dom opieki. Niezwykłe charaktery, zaskakujące zwroty akcji, szczypta humoru i grozy.

"Szczęśliwa Przystań" skłania do refleksji, ale również wciąga niczym najlepsza powieść sensacyjna.

Rejs po miłość - Danuta Korolewicz | okładka

Dwudziestoletnia Julita, piękna, odważna i pełna radości życia dziewczyna, jest szczęściarą – z wzajemnością zakochała się w bogatym przystojniaku i nawet potencjalna rywalka walcząca o jego względy nie może jej zagrozić. Czar pryska, gdy mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe, brutalne oblicze. Po rozstaniu z ukochanym zrozpaczona Julita nieumyślnie doprowadza do pożaru, w którym doznaje dotkliwych poparzeń. Jej życie już nigdy nie będzie takie samo…

Czy dziewczynie uda się otrząsnąć po tragedii?

Jak być znowu szczęśliwą?

Okazuje się, że prawdziwą miłość można spotkać zupełnie przypadkiem, w zaskakujących miejscach!

Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

"Nikt nie musi wiedzieć" to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek tej pisarki - po dziesięciu latach przerwy światło dzienne ujrzy kolejny tom z serii o niezłomnym psychologu śledczym.

“Nikt nie musi wiedzieć” zaczyna się niepozornie - oto Hubert Meyer w końcu udaje się na długo oczekiwany urlop. Nie są to jednak wakacje w klasycznym tego słowa znaczeniu - największym wypoczynkowym marzeniem Meyera jest usadowienie się przed telewizorem z butelką wysokoprocentowego trunku, by móc napawać się świętym spokojem. Niestety, urlopowe plany śledczego krzyżuje prokurator Weronika Rudy, pukając do drzwi Meyera tuż po rozpoczęciu przez niego kanapowego odpoczynku.

Prokurator wraz z grupą funkcjonariuszy przedstawiają Meyerowi nietypowe zadanie - sześć miesięcy wcześniej jeden z funkcjonariuszy jednostki zastrzelił groźnego gangstera o pseudonimie Japa. Choć przestępca już nikomu nie zagraża, za pomocą swoich ludzi szuka sprawiedliwości zza grobu. Aby uchronić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma spisać ekspertyzę wskazującą na wypadek w wyniku gangsterskich porachunków i w ten sposób skierować śledztwo na fałszywy trop.

Plan funkcjonariuszy sprawia wrażenie doskonałego, brakuje mu jednak jednego kluczowego elementu - potrzebna jest sprawa służąca za przykrywkę, która pozwoli śledczym pracować jak najbardziej oficjalnie. Następnego dnia okazuje się, że w Mosznej doszło do makabrycznego morderstwa. Na zamkowej drodze ktoś porzuca zmasakrowane zwłoki młodego mężczyzny, po czym znika bez śladu. Po pewnym czasie podjęty przez śledczych trop urywa się, a świadkowie powoli rozpływają się w powietrzu.

 

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Dołącz do nas na Facebooku